Egészségvédelem


gyógyszer-infó

OGYEI logo hiv

Referenciapatika

Ayurveda logo

EP fizetes

keresés

Elérhet minket...

Elerhetosegeink

Szent Margit Web


Elérhetsz minket a Facebookon is!

Cégadatok

Cegadatok X

Impresszum

Látogatott oldalak

Oldalletöltések száma: 1721967

coldrexA Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz megfázás, influenza, fejfájás, lázas állapot, torokfájás, fájdalom, orrdugulás, orrmelléküreg gyulladás (sinusitis) és a vele járó fájdalom tüneteinek rövid távú enyhítésére javallott.

A készítmény hatóanyagai: paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, aszkorbinsav (C-vitamin)


Olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.


Ez a gyógyszer orvosi rendelvény nélkül kapható. Mindemellett az optimális hatás érdekében elengedhetetlen e gyógyszer körültekintő alkalmazása.

  • Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet!
  • További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez!
  • Sürgősen forduljon orvosához, ha tünetei egy hét múlva sem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.
  • Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

A betegtájékoztató tartalma
1. Milyen típusú gyógyszer a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt.
3. Hogyan kell alkalmazni a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz készítményt?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz készítményt tárolni?
6. További információk


1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A COLDREX MAXGRIP MENTOL ÉS ERDEI GYÜMÖLCS ÍZŰ  POR BELSŐLEGES OLDATHOZ ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz paracetamolt, fenilefrint és aszkorbinsavat (C-vitamint) tartalmaz:

  • paracetamol: mely fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,
  • fenilefrin-hidroklorid: egy szimpatomimetikum mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot illetve az orrmelléküregeket és könnyíti a légzést,
  • C-vitamin: a megfázás és influenza során fellépő természetes C-vitamin veszteség pótlásában segít.

A Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz megfázás, influenza, fejfájás, lázas állapot, torokfájás, fájdalom, orrdugulás, orrmelléküreg gyulladás (sinusitis) és a vele járó fájdalom tüneteinek rövid távú enyhítésére javallott.


2. TUDNIVALÓK A COLDREX MAXGRIP MENTOL ÉS ERDEI GYÜMÖLCS ÍZŰ POR BELSŐLEGES OLDATHOZ  ALKALMAZÁSA ELŐTT

A Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.

Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!


Ne alkalmazza a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz készítményt

  • ha allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, a fenilefrinre, aszkorbinsavra vagy a készítmény bármely más összetevőjére.
  • ha depresszió kezelésére szolgáló gyógyszereket pl. monoaminooxidáz gátló szereket (MAOI) szed vagy szedett az elmúlt két hétben.
  • ha máj-, vagy súlyos vesebetegsége van
  • ha magas a vérnyomása
  • ha pajzsmirigy túlműködése van
  • ha szívbetegségben szenved
  • ha cukorbeteg


A Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

Beszéljen orvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre.

  • ha szív-érrendszeri betegségben szenved, vagy olyan érbetegsége van mint pl. Raynaud-fenomén (amely hidegre vagy nyomásra a kéz vagy lábujjakon fájdalom formájában jelentkezik) van.
  • ha zöldhályogja (glaucoma) van (fokozott szembelnyomás).
  • ha feokromocitómája van (a vesék közelében lévő, mellékvesevelő daganat).
  • ha prosztata problémái vagy vizelési nehézségei vannak.

12 évesnél fiatalabb gyermeknek ne adjon Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz készítményt.

Forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert.


A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek

Ne alkalmazza a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz készítményt:

  • egyéb paracetamol-tartalmú, pangás csökkentő vagy megfázás és influenza kezelésére szolgáló készítményekkel együtt.
  • ha depresszió kezelésére szolgáló gyógyszereket pl. monoaminooxidáz gátló szereket (MAOI) szed vagy szedett az elmúlt két hétben.


Beszéljen orvosával a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt:

  • ha véralvadásgátlót (pl. warfarin) szed.
  • ha vérnyomás szabályozó gyógyszert, mint pl. bétablokkolót szed.
  • ha szívbetegség kezelésére digoxint, vagy hasonló készítményt szed.
  • ha étvágy csökkentőt vagy stimuláló készítményt szed.
  • ha depresszió kezelésére szolgáló triciklusos antidepresszánsokat, pl. amitriptilint szed.

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható gyógyszereket és a gyógynövény-tartalmú készítményeket is.


Terhesség és szoptatás

Amennyiben terhes, terhességet tervez vagy szoptat, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beleértve a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümülcs ízű por belsőleges oldathoz készítményt is!


A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Ez a készítmény szédülést okozhat. Ebben az esetben gépjárművet ne vezessen, illetve gépet ne kezeljen..


Fontos információk a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz egyes összetevőiről

  • Adagonként 5 g szacharózt tartalmaz. Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert.
  • Fenilalanin forrást tartalmaz, ezért fenilketonúriában szenvedők számára ártalmas lehet.
  • Segédanyagként Sunset Yellow-t (E110) és karmazsint (E122) tartalmaz, melyek allergiás reakciókat okozhatnak.
  • A készítmény 117 mg nátriumot tartalmaz tasakonként, amit kontrollált nátrium diéta esetén figyelembe kell venni.


3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A COLDREX MAXGRIP MENTOL ÉS ERDEI GYÜMÖLCS ÍZŰ POR BELSŐLEGES OLDATHOZ KÉSZÍTMÉNYT?


Felnőttek (időskorúakat is beleértve) és 12 éves, vagy annál idősebb serdülők számára:

A tasak tartalmát egy pohár vagy bögre forró vízben kell feloldani. 4-6 óránként 1 tasakot kell bevenni.

12 évesnél fiatalabb gyermeknek ne adjon Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz készítményt.

A Coldrex MaxGrip metnol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz készítményből készítsen meleg italt és igya meg:

  • Öntse a tasak tartalmát egy bögrébe és azt forró vízzel töltse félig.
  • Keverje jól össze.
  • Adjon hozzá hideg vizet ha szükséges.


4 óránként gyakrabban ne alkalmazza. 24 óra alatt maximum 4 adag alkalmazható.

Az ajánlott adagot nem szabad túllépni.

Hét napnál tovább ne alkalmazza ezt a gyógyszert.
Ha a tünetek egy hét múlva sem enyhülnek, menjen el kezelőorvosához, és hagyja abba a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz alkalmazását.

Más paracetamol tartalmú készítményekkel, vagy megfázás, influenza, orrdugulás elleni és pangás csökkentő készítménnyel együtt nem alkalmazható.


Ha az előírtnál több Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz készítményt alkalmazott

  • Azonnal forduljon orvoshoz és mondja el, hogy pontosan mennyi gyógyszert vett be. Orvosa elmondja majd Önnek, hogy mit kell tennie.
  • Fontos, hogy beszéljen orvosával, még akkor is ha jól érzi magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vett be, fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.
  • Májbetegségben szenvedők esetében nagyobb a túladagolás veszélye.


Ha elfelejtette alkalmazni a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz készítményt
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. 4 óránként egy adagnál többet ne vegyen be.


4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz készítmény is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.


A készítmény alkalmazása közben a következő gyakori mellékhatásokat (100-ből 1-10 beteget érint) tapasztalhatja:

Fejfájás, szédülés, idegesség, álmatlanság, megemelkedett vérnyomás, hányinger hasmenés és hányás


Az alábbi ritka mellékhatások (10 000-ből 1-10 beteget érint) fordulhatnak elő, ha ezeket tapasztalja hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon orvoshoz:

  • szokatlanul gyors pulzust, vagy szokatlanul gyors vagy szabálytalan szívverést érez.
  • a szemben uralkodó rendellenesen magas vérnyomás következtében látásvesztést tapasztal. Ez leginkább a glaukómában szenvedők esetében következik be.
  • Vizelet visszatartási problémát tapasztal. Ez leginkább a prosztata megnagyobbodásban szenvedő férfiaknál következik be.
  • Allergiás reakciók: bőrkiütés, viszketés


Az alábbi nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből kevesebb, mint 1 beteget érint) fordulhatnak elő, ha ezeket tapasztalja hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon orvoshoz:

  • olyan allergiás reakciókat tapasztal, mint bőrkiütés vagy viszketés, néha légzési problémával vagy az ajkak, a nyelv, torok vagy az arc megduzzadásával társulva.
  • bőrkiütést vagy hámlást, vagy szájnyálkahártyájának fekélyét tapasztalja.
  • acetilszalcilsav vagy nem-szteroid gyulladáscsökkentők szedése során korábban légzési problémákat észlelt, és ha hasonló reakciókat tapasztal a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz szedése alatt.
  • megmagyarázhatatlan eredetű véraláfutást vagy vérzést észlel.


Ha bármelyik mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük értesítse kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.


5. HOGYAN KELL A COLDREX MAXGRIP MENTOL ÉS ERDEI GYÜMÖLCS ÍZŰ POR BELSŐLEGES OLDATHOZ KÉSZÍTMÉNYT TÁROLNI?

  • Legfeljebb 30oC-on tárolandó.
  • A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
  • A dobozon feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz készítményt. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
  • A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékokkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.


6. TOVÁBBI INFORMÁCIÓK


Mit tartalmaz a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz

  • A Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz hatóanyagai: 1000 mg paracetamol, 70 mg aszkorbinsav (C-vitamin) és 10 mg fenilefrin-hidroklorid.
  • Egyéb összetevők: Szacharóz, vízmentes nátrium-citrát, borkősav, aszpartám, erdeigyümölcs aroma és Euroblend fekete ribizli színezék (Sunset Yellow E110, Karmazsin E122 és Green S E142)


Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás

A Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz halványrózsa színű por, jellegzetes gyümölcsös mentol illatú por.
5 vagy 10 tasakot tartalmazó dobozokban kapható. Minden tasak 7,6 g port tartalmaz.


A forgalomba hozatali engedély jogosultja és gyártó:


A forgalomba hozatali engedély jogosultja:

GlaxoSmithKline Export Limited,
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare,
Brentford
TW8 9GS
Egyesült Királyság


Gyártó:

SmithKline Beecham S.A.,
Carretera de Ajalvir, km.2.500, 28806 Alcalá de Henares Madrid,
Spanyolország


A forgalomba hozatali engedély jogosultjának magyarországi képviselője:

GlaxoSmithKline Kft., Consumer Healthcare
1124 Budapest
Csörsz u. 43.


OGYI-T-1715/12-13.


A betegtájékoztató engedélyezésének dátuma: 2012. október.


Szövegforrás: Betegtájékoztató

Keress minket a Facebookon!

 
© Szent Margit Patika - 2007     Adatvédelem   |   Jognyilatkozat   |   Oldaltérkép
A honlap oldalain található gyógyszerrel kapcsolatos információk betegség esetén nem helyettesíthetik a szakember megkeresésének szükségességét.
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót és kérdezze meg gyógyszerészét!
 
SÜTIK KEZELÉSE
Tájékoztatjuk, hogy honlapunkon sütiket (cookie-kat) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet erről!