Egészségvédelem


gyógyszer-infó

OGYEI logo hiv

Referenciapatika

Ayurveda logo

EP fizetes

keresés

Elérhet minket...

Elerhetosegeink

Szent Margit Web


Elérhetsz minket a Facebookon is!

Cégadatok

Cegadatok X

Impresszum

Látogatott oldalak

Oldalletöltések száma: 1688288

Panadol Rapid 500 mg filmtabletta 24 dbA Panadol Rapid 500 mg filmtabletta a szétesést segítő rendszernek (Optizorb formula) köszönhetően, gyorsabban szívódik fel, mint a hagyományos paracetamol tabletták. A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta paracetamolt tartalmaz, amely fájdalom és lázcsillapító gyógyszer.

 

A készítmény hatóanyaga: paracetamol

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
 
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.
  • Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
  • További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
  • Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
  • Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.
 
A betegtájékoztató tartalma:
1.    Milyen típusú gyógyszer a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2.    Tudnivalók a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta szedése előtt
3.    Hogyan kell szedni a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát?
4.    Lehetséges mellékhatások
5.    Hogyan kell a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát tárolni?
6.    A csomagolás tartalma és egyéb információk
 
1.  Milyen típusú gyógyszer a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta a szétesést segítő rendszernek (Optizorb formula) köszönhetően gyorsabban szívódik fel, mint a hagyományos paracetamol tabletták.
A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta paracetamolt tartalmaz, amely fájdalom- és lázcsillapító gyógyszer.
 
A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta gyorsan és hatékonyan enyhíti:
  • a fejfájást és migrént,
  • a fogfájást, fogászati beavatkozást/foghúzást követő fájdalmat, védőoltásokat követő lázat és fájdalmat, reumatikus- és izomfájdalmakat, oszteoartritisszel (ízületet érintő kórfolyamat, mely végül az ízület deformitásához, elégtelen működéséhez vezet) társult fájdalmat, valamint a menstruációs görccsel járó fájdalmat,
  • a megfázással, influenzával és torokfájással együtt járó kellemetlen érzést, és csökkenti a fellépő lázat.
 
2. Tudnivalók a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta szedése előtt
 
Ne szedje a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát:
  • ha allergiás a paracetamolra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,
  • ha egy bizonyos enzimrendellenességben szenved (az ún. glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzim hiánya esetén),
  • túlzott, illetve krónikus alkoholfogyasztás esetén,
  • ha 6 évnél fiatalabb.

Figyelmeztetések és óvintézkedések
A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával:
  • amennyiben Ön máj- vagy vesebetegségben szenved, csak orvosi konzultációt követően szedheti a készítményt. Májkárosodás esetén fokozott a túladagolás veszélye,
  • ha Ön súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát. A metabolikus acidózis tünetei közé tartoznak: mély, gyors, nehézkes légzés; émelygés(hányinger), rosszullét (hányás); csökkent étvágy. Azonnal beszéljen kezelőorvosával, ha a fenti tünetek bármilyen kombinációban jelentkeznek Önnél!
Fontos, hogy a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát NE szedje más paracetamol-tartalmú készítményekkel egyidejűleg, mivel a paracetamol javasolt adag feletti alkalmazása akár életet veszélyeztető májkárosodáshoz vezethet. Mindig ellenőrizze a hatóanyagot az egyidejűleg szedett gyógyszer dobozán vagy betegtájékoztatójában!
 
A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
 
Egyéb gyógyszerek és a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.
 
A készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha az alábbi gyógyszereket szedi:
  • metoklopramidot vagy domperidont (ezek a szerek hányinger/hányás ellen használatosak) szed,
  • magas koleszterinszint kezelésére szolgáló kolesztiramint szed,
  • véralvadásgátlókat (pl. warfarint) szed és hosszú időn keresztül, naponta van szüksége fájdalomcsillapítóra, mert ekkor paracetamolt csak alkalmanként vehet be.
Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
 
Ez a készítmény orvosi felügyelet nélkül terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.
 
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.
 
A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta parahidroxibenzoátokat (nátrium-metil-parahidroxibenzoát [E219], nátrium etil parahidroxibenzoát [E215] és nátrium-propil-parahidroxibenzoát [E217]) tartalmaz, amelyek későbbiekben jelentkező allergiás reakciókat okozhatnak.
 
3. Hogyan kell szedni a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát?
Kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!
 
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
 
Az ajánlott adagot nem szabad túllépni.
4 óránál gyakrabban ne alkalmazza a gyógyszert.
A készítmény más paracetamol-tartalmú gyógyszerrel együtt nem szedhető.
A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.
 
A készítmény ajánlott adagja:
 
65 kg feletti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1-2 tabletta. 24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
 
43-65 kg közötti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
 
33-43 kg közötti serdülők:
4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.
 
Gyermekek 6-11 éves kor között:
Fél-1 tabletta, amely szükség esetén 4 óránként ismételhető, de 24 órán belül maximum 4 tabletta vehető be. Az egyszeri adag 10-15 mg/testtömeg-kilogramm (ttkg), míg a maximális adag 24 órán belül 60 mg/ttkg.
Orvosi utasítás nélkül 3 napnál hosszabb ideig nem szedhető.
A készítmény alkalmazása 6 éven aluli gyermekeknél ellenjavallt (lásd „Ne szedje a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát”).
 
Az alkalmazás módja
Szájon át történő alkalmazásra. A tablettákat vízzel nyelje le.
 
Ha az előírtnál több Panadol Rapid 500 mg filmtablettát vett be
Ne vegyen be többet az előírt adagnál! A paracetamol túladagolása májkárosodást okozhat. Amennyiben az előírt adagnál többet vett be, forduljon azonnal orvoshoz, még akkor is, ha nem érzi rosszul magát!
 
Ha elfelejtette bevenni a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát
A legközelebbi alkalommal NE vegyen be kétszeres adagot, mert az ártalmas lehet! Kövesse az adagolási útmutatóban leírtakat!
 
Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
 
4. Lehetséges mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Ha az alábbi tünetek bármelyikét észleli, hagyja abba a gyógyszer szedését és azonnal forduljon orvoshoz:
 
Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
  • Allergiás reakciók, mint: anafilaxiás sokk (vérnyomás hirtelen csökkenésével és légzészavarokkal járó életveszélyes allergiás reakció), bőrkiütés, vagy hámlás, viszketés vagy a száj nyálkahártyájának fekélye, az ajkak, nyelv, torok vagy arc duzzadása (angioödéma, Stevens-Johnson szindróma).
  • Hörgőgörcs, ha korábban légzési nehézséget tapasztalt acetilszalicilsav-tartalmú vagy más fájdalomcsillapító (pl. ibuprofén-tartalmú) alkalmazása során.
  • Ha megmagyarázhatatlan eredetű véraláfutást vagy vérzést tapasztal (vérlemezkék számának csökkenése a vérben).
 
További mellékhatások:
Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
  • májműködési zavar
  • súlyos bőrreakciók
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
 
5. Hogyan kell a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát tárolni?
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Legfeljebb 30oC-on tárolandó.
A dobozon/tárcán/tartályon és a buborékcsomagoláson feltüntetett lejárati idő (Felhasználható/Exp:) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
 
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
 
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
 
Mit tartalmaz a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta?
A készítmény hatóanyaga: 500 mg paracetamol filmtablettánként.
 
Egyéb összetevők:
Tabletta mag: hidegen duzzadó keményítő, kalcium-karbonát, alginsav, A-típusú kroszpovidon, povidon K25, magnézium-sztearát, vízmentes kolloid szilícium-dioxid, parahidroxibenzoátok (nátrium metil-parahidroxibenzoát [E219], nátrium-etil-parahidroxibenzoát [E215], nátrium propil parahidroxibenzoát [E217]).
Bevonat: Opadry white (YS-1-7003), karnauba viasz, tisztított víz.
 
Milyen a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
Fehér színű, kapszula alakú, konvex filmbevonatú tabletta, egyik oldalán egy körben „P” bevéséssel, másik oldalán bemetszéssel ellátva.
A tabletta egyenlő adagokra osztható.
 
2 db filmtabletta PE-papír laminált tasakban és dobozban.
6, 12, 16, 24, 32 vagy 48 db filmtabletta PVC/Al buborékcsomagolásban és dobozban.
12, 24 vagy 48 db filmtabletta gyermekbiztos PVC/Al buborékcsomagolásban és dobozban.
12 vagy 16 db filmtabletta PVC/Al buborékcsomagolásban és összepattintható tárcában.
12 vagy 16 db filmtabletta gyermekbiztos PVC/Al buborékcsomagolásban és összepattintható tárcában.
100 db filmtabletta csavaros PP kupakkal lezárt HDPE tartályban garanciazárást biztosító fóliával.
 
Nem feltétlenül minden kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
 
A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare
GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS
Egyesült Királyság
 
Gyártó:
GlaxoSmithKline Dungarvan Limited
Knockbrack Dungarvan Co. Waterford
Írország
 
vagy
 
Omega Pharma Manufacturing GmbH & Co. KG
Benzstrasse 25, 71083 Herrenberg
Németország
 
vagy
 
S.C. EUROPHARM S.A.
2 Panselelor St., Brasov, 500419
Románia
 
vagy
 
SmithKline Beecham S.A.,
Ctra. de Ajalvir, Km. 2.500, Alcalá de Henares, 28806 Madrid
Spanyolország
 
A készítményhez kapcsolódó további kérdéseivel forduljon a forgalomba hozatali engedély jogosultjának helyi képviseletéhez:
GlaxoSmithKline Kft. Consumer Healthcare
1124 Budapest,
Csörsz u. 43.
OGYI-T-1711/14        (2× - tasakban)
OGYI-T-1711/15        (6× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1711/16        (12× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1711/17        (12× - buborékcsomagolásban és tárcában)
OGYI-T-1711/18        (12× - gyermekbiztos buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1711/19        (12× - gyermekbiztos buborékcsomagolásban és tárcában)
OGYI-T-1711/20        (16× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1711/21        (16× - buborékcsomagolásban és tárcában)
OGYI-T-1711/22        (16× - gyermekbiztos buborékcsomagolásban és tárcában)
OGYI-T-1711/23        (24× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1711/24        (24× - gyermekbiztos buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1711/25        (32× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1711/26        (48× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1711/27        (48× - gyermekbiztos buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1711/28        (100× - tartályban)
 
A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2015. január

Szövegforrás: Betegtájékoztató

Keress minket a Facebookon!

 
© Szent Margit Patika - 2007     Adatvédelem   |   Jognyilatkozat   |   Oldaltérkép
A honlap oldalain található gyógyszerrel kapcsolatos információk betegség esetén nem helyettesíthetik a szakember megkeresésének szükségességét.
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót és kérdezze meg gyógyszerészét!
 
SÜTIK KEZELÉSE
Tájékoztatjuk, hogy honlapunkon sütiket (cookie-kat) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet erről!